Valentino Rossi Neto vrijednost: Wiki, oženjen, obitelj, vjenčanje, plaća, braća i sestre

Anonim

Neto vrijednost Valentina Rossija iznosi 120 milijuna dolara

Valentino Rossi Wiki Biografija

Valentino Rossi rođen je 1979. godine u Urbinu, Tavullia, Italija. Valentino je uspješan motociklistički trkač, koji je u cijelom svijetu poznat po osvajanju mnogih svjetskih prvenstava, uključujući “MotoGP World Championship” i “Grand Prix World Championship” nekoliko puta. Tijekom svoje karijere, Valentino je osvojio mnoge titule i nagrade, ali je također bio rangiran kao 63. na "Forbesovoj listi 100 najmoćnijih slavnih", kao 2. najplaćeniji sportaš koji nije državljanin SAD-a, ujedno je i najmlađi jahač ikada. osvojiti Svjetsko prvenstvo u motociklizmu 125cc. Osim toga, Valentino je tijekom svoje karijere postavio i mnogo različitih rekorda. Stoga ne čudi što ga proglašavaju jednim od najboljih moto trkača svih vremena.

Valentino Rossi neto vrijednost od 120 milijuna dolara

Dakle, koliko je bogat Valentino Rossi? Izvori procjenjuju da je Valentinova neto vrijednost 120 milijuna dolara, a većina njegovog bogatstva potječe od karijere profesionalnog motociklističkog trkača i drugih aktivnosti povezanih s motosportom. Budući da Valentino ima samo 35 godina, još uvijek postoji velika vjerojatnost da će Valentinova neto vrijednost postati veća.

Valentinov otac, Graziano Rossi, također je bio motociklistički trkač, zbog čega je Valentino počeo voziti od vrlo rane dobi. Njegova majka bila je zabrinuta za Valentinovu sigurnost pa je isprva morao voziti karting te je tako osvojio regionalno prvenstvo u kartingu 1990. godine i mnoge druge utrke, ali njegov pravi interes uvijek su bili motocikli. 1996. Valentino je sudjelovao u "sezoni Svjetskog prvenstva" i čak osvojio "Grand Prix Svjetskog prvenstva". To je puno dodalo neto vrijednosti Valentina Rossija. Kasnije je osvojio još više naslova i postao još zapaženiji i cijenjeniji među ostalima. 2002. Valentino se počeo utrkivati u “MotoGP Svjetskom prvenstvu”. To je imalo ogroman utjecaj na rast neto vrijednosti Valentina Rossija. Valentino Rossi je ukupno osvojio devet svjetskih motociklističkih prvenstava u sve tri glavne kategorije, uključujući šest u glavnoj, 500cc/MotoGP klasi. Valentino je tijekom svoje karijere surađivao s tvrtkama kao što su “Yamaha”, “Honda” i “Ducati”, a sve ih je vozio na svjetskim prvenstvima.

Uz karijeru motociklističkog trkača, Valentino se bavio i drugim motosporskim aktivnostima. 2006. Valentino je testirao automobil "Ferrari Formula One". Valentino također jako voli rally i sudjelovao je na nekoliko mitinga. Štoviše, Valentino posjeduje “Sky Racing Team by VR46”. Time raste i Rossijeva neto vrijednost.

Valentino skriva privatni život od javnosti i zato se o njemu nema puno pričati. Posjeduje vilu na Ibizi, a sada živi u blizini svoje obitelji u Tavullii. Valentino je 2007. godine imao problema s utajem poreza, ali ih je uspio prevladati. Sve u svemu, može se reći da je Valentino Rossi jedan od najuspješnijih moto trkača, koji je poznat u cijelom svijetu. Nema sumnje da će Rossi u budućnosti postići još više i da će uskoro njegovi obožavatelji čuti više o njegovim postignućima.